Catering dietetyczny dla wymagających

dieta pudełkowa poznań

Podwalinami skutecznej diety muszą być odżywcze posiłki o niskiej zawartości sztucznych substancji, które negatywnie wpływają na zdrowie. Niestety, nie każdy posiada odpowiednią ilość wolnego czasu, aby samodzielnie przyrządzać smaczne i zdrowe potrawy. W takiej sytuacji sprawdza się catering dietetyczny, który można zamówić niemal w każdym mieście.

Wolność wyboru

To zamawiający ustala, jakie parametry powinien spełniać jego jadłospis. Zasadniczo firmy cateringowe nie ograniczają się do jednego menu. Dostępne są różne warianty, w ramach których możliwy jest wybór zestawów o rozmaitej wartości kalorycznej. Potrawy są przyrządzane z myślą zarówno o osobach odchudzających się, jak i ludziach aktywnych fizycznie, którzy potrzebują wysokoenergetycznych posiłków.

Catering dietetyczny bazuje na naturalnych komponentach, które pochodzą od sprawdzonych dostawców. Cały proces magazynowania oraz przyrządzania żywności odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych. Klient otrzymuje szczelnie zapakowane zestawy dań, które są niezwykle smaczne i bardzo pożywne. Jednocześnie technolodzy żywności dbają o to, aby dzienny jadłospis był możliwie jak najbardziej różnorodny i spełniał wymagania danego programu dietetycznego.

Urozmaicona oferta dla każdego

Z cateringu mogą korzystać także osoby, które nie tolerują określonych składników pokarmowych. Z myślą o ludziach, którzy mają alergie na wyroby mleczne, przyrządza się dania nie zawierające laktozy. Zamiast produktów mlecznych używa się wtedy olejów roślinnych oraz innych produktów zastępczych. Także osoby, które nie tolerują glutenu, mogą otrzymać posiłek na miarę swoich potrzeb.

Możliwe jest również wyłączenie określonych kategorii produktów z diety. Osoby, które nie przepadają za daniami rybnymi, mogą zgłosić swoje zastrzeżenie i całkowicie wykluczyć je ze swojego jadłospisu. Ponadto możliwe jest skorzystanie z oferty, która została stworzona z myślą o wegetarianach oraz weganach. Firmy cateringowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, co sprawia, że wachlarz smacznych zestawów jest bardzo szeroki.

Catering dietetyczny na telefon

Catering jest szczególnie dogodny dla osób, które nie posiadają wystarczająco wolnego czasu, aby samodzielnie przyrządzać zbilansowane posiłki. Ponadto konieczne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy z zakresu dietetyki, aby skrupulatnie wyliczać wartości odżywcze każdego dania. Niezbędne jest także zachowanie odpowiednich proporcji potraw. Zdecydowanie lepiej jest powierzyć te czynności dietetykom, którzy zadbają o to, aby plan dietetyczny został w pełni zrealizowany.

Samo zamówienie cateringu na określony czas jest bardzo proste. Wystarczy zadzwonić do firmy cateringowej bądź wypełnić formularz dostępny w sieci. Wszystkie posiłki dostarczane będą co kilka dni o tej samej porze. Wystarczy je podgrzać, aby móc cieszyć się smacznymi potrawami z wysoką wartością odżywczą.